Menu
Your Cart
 Tüm Ürünlerimizde 20%'ye varan indirimler Alışverişe Başla

Mesafeli Satış Sözleşmesi


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
MADDE 1- TARAFLAR
1.1. SATICI
ADI : KAYAHAN EV TEKSTİL ÜRÜN.İTH. VE İHR. İNŞ. VE TİC. LTD. ŞTİ.
ADRESİ: Yukarı Zaferiye Mh. Demirciler Cad. 8/A  KEŞAN / EDİRNE

EMAİL : info@kayahanev.com
1.2. ALICI


ADI – SOYADI/TC.NO
ADRESİ 
TELEFON
E-MAİL


MADDE 2- KONU


İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, ALICI’NIN SATICI’YA AİT https://www.kayahanev.com/ İNTERNET SİTESİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ (ETİCARET ) YAPTIĞI AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ ÜCRETİ BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN SAPTANMASIDIR.


ALICI, SATICININ İSİM, UNVAN, AÇIK ADRES, TELEFON VE DİĞER ERİŞİM BİLGİLERİ , SATIŞA KONU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ, VERGİLER DAHİL OLMAK ÜZERE SATIŞ FİYATI , ÖDEME ŞEKLİ, TESLİMAT KOŞULLARI VE MASRAFLARI VS. SATIŞA KONU MAL İLE İLGİLİ TÜM ÖN BİLGİLER VE “CAYMA” HAKKININ KULLANILMASI VE BU HAKKIN NASIL KULLANILACAĞI , ŞİKAYET VE İTİRAZLARINI İLETEBİLECEKLERİ RESMİ MAKAMLAR VS. KONUSUNDA AÇIK , ANLAŞILIR VE İNTERNET ORTAMINA ( ETİCARET SİTESİNDE ) UYGUN ŞEKİLDE SATICI TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ , BU ÖN BİLGİLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETTİĞİNİ VE SONRASINDA MAL SİPARİŞ VERDİĞİNİ İS BU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNCE KABUL VE BEYAN EDER.


https://www.kayahanev.com/ SİTESİNDE YER ALAN ÖN BİLGİLENDİRME VE ALICI TARAFINDAN VERİLEN SİPARİŞ ÜZERİNE DÜZENLENEN FATURA İŞ BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇALARIDIR.


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ


ELEKTRONİK ORTAMDA ALINAN ÜRÜN/ÜRÜNLERİN CİNSİ VE TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, SATIŞ BEDELİ, ÖDEME ŞEKLİ, TESLİM ALACAK KİŞİ, TESLİMAT ADRESİ, FATURA BİLGİLERİ, KARGO ÜCRETİ AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR.FATURA EDİLECEK KİŞİ İLE SÖZLEŞMEYİ YAPAN KİŞİ AYNI OLMAK ZORUNDADIR.AŞAĞIDA YER ALAN BİLGİLER DOĞRU VE EKSİKSİZ OLMALIDIR. BU BİLGİLERİN DOĞRU OLMADIĞI VEYA NOKSAN OLDUĞU DURUMLARDAN DOĞACAK ZARARLARI TAMAMIYLA KARŞILAMAYI ALICI KABUL EDER VE AYRICA BU DURUMDAN OLUŞABİLECEK HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALICI KABUL EDER.


SATICI GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA, ALICI’NIN VERMİŞ OLDUĞU BİLGİLER GERÇEKLE ÖRTÜŞMEDİĞİNDE, SİPARİŞİ DURDURMA HAKKINI SAKLI TUTAR. SATICI SİPARİŞTE SORUN TESPİT ETTİĞİ DURUMLARDA ALICI’NIN VERMİŞ OLDUĞU TELEFON, E-POSTA VE POSTA ADRESLERİNDEN ALICI’YA ULAŞAMADIĞI TAKDİRDE SİPARİŞİN YÜRÜRLÜĞE KOYULMASINI 15 (ONBEŞ) GÜN SÜREYLE DONDURUR. ALICI’NIN BU SÜRE ZARFINDA SATICI İLE KONUYLA İLGİLİ OLARAK İLETİŞİME GEÇMESİ BEKLENİR. BU SÜRE İÇERİSİNDE ALICI’DAN HERHANGİ BİR CEVAP ALINAMAZSA SATICI, HER İKİ TARAFIN DA ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN SİPARİŞİ İPTAL EDER.


ALINAN ÜRÜN /ÜRÜNLER 
ADI , KODU : ; … ADET
TOPLAM SATIŞ BEDELİ : …. -TL
ÖDEME ŞEKLİ : KREDİ KARTI/BANKA HAVALESİ (EFT)
TESLİM EDİLECEK KİŞİ :
TELEFON NUMARASI :
TESLİM EDİLECEK ADRES :
FATURA EDİLECEK KİŞİ/KURUM :
FATURA ADRESİ :
VERGİ DAİRESİ :
VERGİ SİCİL NUMARASI :
KARGO ÜCRETİ : … -TL


MADDE 4- SÖZLEŞME TARİHİ VE MÜCBİR NEDENLER


SÖZLEŞME TARİHİ, ALICI TARAFINDAN SİPARİŞİN VERİLDİĞİ TARİH OLAN ../../…. TARİHİDİR.


SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTE MEVCUT OLMAYAN VEYA ÖNGÖRÜLMEYEN, TARAFLARIN KONTROLLERİ DIŞINDA GELİŞEN, ORTAYA ÇIKMASIYLA TARAFLARDAN BİRİNİN YA DA HER İKİSİNİN DE SÖZLEŞME İLE YÜKLENDİKLERİ BORÇ VE SORUMLULUKLARINI KISMEN YA DA TAMAMEN YERİNE GETİRMELERİNİ YA DA BUNLARI ZAMANINDA YERİNE GETİRMELERİNİ OLANAKSIZLAŞTIRAN DURUMLAR, MÜCBİR SEBEP (DOĞAL AFET, SAVAŞ, TERÖR, AYAKLANMA, DEĞİŞEN MEVZUAT HÜKÜMLERİ, EL KOYMA VEYA GREV, LOKAVT, ÜRETİM VE İLETİŞİM TESİSLERİNDE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARIZA VB.) OLARAK KABUL EDİLECEKTİR. MÜCBİR SEBEP ŞAHSINDA GERÇEKLEŞEN TARAF, DİĞER TARAFA DURUMU DERHAL VE YAZILI OLARAK BİLDİRECEKTİR.


MÜCBİR SEBEBİN DEVAMI ESNASINDA TARAFLARIN EDİMLERİNİ YERİNE GETİREMEMELERİNDEN DOLAYI HERHANGİ BİR SORUMLULUKLARI DOĞMAYACAKTIR. İŞBU MÜCBİR SEBEP DURUMU 30 (OTUZ ) GÜN SÜREYLE DEVAM EDERSE, TARAFLARDAN HER BİRİNİN, TEK TARAFLI OLARAK FESİH HAKKI DOĞMUŞ OLACAKTIR.


MADDE 5- SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ


5.1. SATICI, 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA SÖZLEŞMEDE KENDİSİNE YÜKLENEN EDİMLERİ MÜCBİR HALLER DIŞINDA EKSİKSİZ YERİNE GETİRMEYİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.


5.2. 18 (ON SEKİZ) YAŞINDAN KÜÇÜK KİŞİLER HTTPS://WWW.PURKİLEASHOP.COM/ DAN ALIŞVERİŞ YAPAMAZ. SATICI, ALICININ SÖZLEŞMEDE BELİRTTİĞİ YAŞININ DOĞRU OLDUĞUNU ESAS ALACAKTIR. ANCAK ALICININ YAŞINI YANLIŞ YAZMASINDAN DOLAYI SATICIYA HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUK YÜKLENEMEYECEKTİR.


5.2. SİSTEM HATALARINDAN MEYDANA GELEN FİYAT YANLIŞLIKLARINDAN https://www.kayahanev.com/ SORUMLU DEĞİLDİR. BUNA İSTİNADEN SATICI, İNTERNET SİTESİNDEKİ SİSTEMDEN, DİZAYNDAN VEYA YASADIŞI YOLLARLA İNTERNET SİTESİNE YAPILABİLECEK MÜDAHALELER SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKABİLECEK TANITIM, FİYAT HATALARINDAN SORUMLU DEĞİLDİR. SİSTEM HATALARINA DAYALI OLARAK ALICI SATICIDAN HAK İDDİASINDA BULUNAMAZ.


5.3. https://www.kayahanev.com/  DEN KREDİ KARTI (VİSA, MASTERCARD , VS. ) YA DA BANKA HAVALESİ İLE ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR. SİPARİŞ TARİHİNDEN İTİBAREN BİR HAFTA İÇİNDE HAVALESİ YAPILMAYAN SİPARİŞLER İPTAL EDİLİR. SİPARİŞLERİN İŞLEME ALINMA ZAMANI, SİPARİŞİN VERİLDİĞİ AN DEĞİL, KREDİ KARTI HESABINDAN GEREKLİ TAHSİLATIN YAPILDIĞI YA DA HAVALENİN (EFT’NİN) BANKA HESAPLARINA ULAŞTIĞI BELİRLENEN ANDIR. ÖDEMELİ GÖNDERİ YA DA POSTA ÇEKİ GİBİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLE GÖRÜŞÜLMEDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖDEME YÖNTEMLERİ KABUL EDİLMEZ.


MADDE 6- ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ


6.1. ALICI, SÖZLEŞMEDE KENDİSİNE YÜKLENEN EDİMLERİ MÜCBİR SEBEPLER DIŞINDA EKSİKSİZ YERİNE GETİRMEYİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.


6.2. ALICI, SİPARİŞ VERMEKLE BİRLİKTE İŞ SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİ KABUL ETMİŞ SAYILDIĞINI VE SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ÖDEME ŞEKLİNE UYGUN ÖDEMEYİ YAPACAĞINI KABUL VE TAAHHÜT EDER.


6.3. ALICI, https://www.kayahanev.com/ İNTERNET SİTESİNDEN SATICININ İSİM, UNVAN, AÇIK ADRES, TELEFON VE DİĞER ERİŞİM BİLGİLERİ , SATIŞA KONU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ, VERGİLER DAHİL OLMAK ÜZERE SATIŞ FİYATI , ÖDEME SEKLİ, TESLİMAT KOŞULLARI VE MASRAFLARI VS. SATIŞA KONU MAL İLE İLGİLİ TÜM ÖN BİLGİLER VE “CAYMA” HAKKININ KULLANILMASI VE BU HAKKIN NASIL KULLANILACAĞI , ŞİKAYET VE İTİRAZLARINI İLETEBİLECEKLERİ RESMİ MAKAMLAR VS. KONUSUNDA AÇIK , ANLAŞILIR VE İNTERNET ORTAMINA UYGUN ŞEKİLDE BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU BU ÖN BİLGİLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETTİĞİNİ KABUL VE BEYAN EDER.


6.4. BİR ÖNCEKİ MADDEYE BAĞLI OLARAK ALICI, ÜRÜN SİPARİŞ VE ÖDEME KOŞULLARININ, ÜRÜN KULLANIM TALİMATLARININ , OLASI DURUMLARA KARŞI ALINAN TEDBİRLERİN VE YAPILAN UYARILARIN OLDUĞU https://www.kayahanev.com/  SİPARİŞ/ÖDEME/KULLANIM PROSEDÜRÜ BİLGİLERİNİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.


6.5. ALICI, ALDIĞI ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTEMESİ DURUMUNDA NE SURETTE OLURSA OLSUN ÜRÜNE VE AMBALAJINA ZARAR VERMEMEYİ, İADE ANINDA FATURA ASLINI VE İRSALİYESİNİ İADE ETMEYİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.


MADDE 7- SİPARİŞ/ÖDEME PROSEDÜRÜ


SİPARİŞ: 


ALIŞVERİŞ SEPETİNE EKLENEN ÜRÜNLERİN KDV DAHİL TL TUTARI (TAKSİTLİ İŞLEMLERDE TOPLAM TAKSİT TUTARLARI) ALICI TARAFINDAN ONAYLANDIKTAN SONRA, İLGİLİ BANKA KARTININ POSU ÜZERİNDEN İŞLEME ALINIR. BU NEDENLE SİPARİŞLER, SEVK EDİLMEDEN ÖNCE MÜŞTERİYE SİPARİŞ ONAY MAİLİ GÖNDERİLİR. SİPARİŞ ONAY MAİLİ GÖNDERİLMEDEN SEVKİYAT YAPILMAZ.


SÜREÇTEKİ HERHANGİ BİR AKSAMA DURUMU YA DA KREDİ KARTI İLE İLGİLİ ORTAYA ÇIKABİLECEK PROBLEMLER ALICIYA SÖZLEŞMEDE BELİRTTİĞİ TELEFON/FAKS/E-MAİL YOLLARINDAN BİRİ VEYA BİR KAÇI KULLANILMAK SURETİ İLE BİLDİRİLİR. GEREKİRSE ALICIDAN BANKASI İLE GÖRÜŞMESİ İSTENEBİLİR. SİPARİŞLERİN İŞLEME ALINMA ZAMANI, SİPARİŞİN VERİLDİĞİ AN DEĞİL, KREDİ KARTI HESABINDAN GEREKLİ TAHSİLATIN YAPILDIĞI YA DA HAVALENİN (EFT’ NİN) SATICI HESAPLARINA ULAŞTIĞININ BELİRLENDİĞİ ANDIR.


İSTİSNAİ OLARAK HAKLI BİR NEDENLE SÖZLEŞME KONUSU MALIN TEDARİK EDİLEMEYECEĞİNİN ANLAŞILMASI VE/VEYA STOK PROBLEMİ İLE KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA ALICI HEMEN AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRİLİP ONAY VERMESİ DURUMUNDA ALICIYA EŞİT KALİTEDE VE FİYATTA BAŞKA BİR MAL GÖNDERİLEBİLİR YA DA ALICININ ARZUSU VE SEÇİMİ DOĞRULTUSUNDA ; YENİ BAŞKA BİR ÜRÜN GÖNDERİLEBİLİR, ÜRÜNÜN STOKLARA GİRMESİ YA DA TESLİME ENGEL DİĞER ENGELİN ORTADAN KALKMASI BEKLENEBİLİR VE/VEYA SİPARİŞ İPTAL EDİLEBİLİR.


SÖZLEŞME KONUSU MALIN TESLİM YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN YERİNE GETİRİLMESİNİN İMKÂNSIZLAŞTIĞI HÂLLERDE ALICI BU DURUMDAN HABERDAR EDİLEREK ÖDEMİŞ OLDUĞU TOPLAM BEDEL VE VARSA ONU BORÇ ALTINA SOKAN HER TÜRLÜ BELGE EN GEÇ ON GÜN İÇİNDE KENDİSİNE İADE EDİLEREK SÖZLEŞME İPTAL EDİLİR. BÖYLE BİR DURUMDA ALICININ SATICIDAN İLAVE HERHANGİ BİR MADDİ VE MANEVİ ZARAR TALEBİ OLMAYACAKTIR.


ÖDEME: 


https://www.kayahanev.com/  ‘DE, İNTERNET ORTAMINDA KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ KULLANMAK İSTEMEYEN ALICILARA NAKİT HAVALE İLE SİPARİŞ İMKANLARI SUNULMUŞTUR. HAVALE İLE ÖDEMEDE ALICI KENDİSİNE EN UYGUN BANKAYI SEÇİP HAVALESİNİ YAPABİLİR. EĞER EFT YAPILMIŞSA HESABA GEÇME TARİHİ DİKKATE ALINACAKTIR. HAVALE VE/VEYA EFT YAPARKEN “GÖNDEREN BİLGİLERİ”NİN FATURA BİLGİLERİ İLE AYNI OLMASI VE SİPARİŞ NUMARASININ YAZILMASI GEREKLİDİR.


ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI’YA AİT KREDİ KARTININ ALICI’NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI’YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI’NIN KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ ÜRÜNÜ 10 GÜN İÇİNDE SATICI’YA GÖNDERMESİ ZORUNLUDUR. BU TÜR DURUMLARDA NAKLİYE GİDERLERİ ALICI’YA AİTTİR.


ALICI KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPMAYI TERCİH ETMİŞ İSE ALICI, İLGİLİ FAİZ ORANLARINI VE TEMERRÜT FAİZİ İLE İLGİLİ BİLGİLERİ BANKASINDAN AYRICA TEYİT EDECEĞİNİ, YÜRÜRLÜKTE BULUNAN MEVZUAT HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE FAİZ VE TEMERRÜT FAİZİ İLE İLGİLİ HÜKÜMLERİN BANKA VE ALICI ARASINDAKİ “KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ” KAPSAMINDA UYGULANACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.


MADDE 8- SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ


SEVKİYAT:


SİPARİŞ ONAYI MAİLİNİN GÖNDERİLMESİYLE BİRLİKTE, ÜRÜN/ÜRÜNLER SATICININ ANLAŞMALI OLDUĞU KARGO ŞİRKETİNE VERİLİR.


TESLİMAT: 


ÜRÜN/ÜRÜNLER SATICININ ANLAŞMALI OLDUĞU KARGO İLE ALICININ ADRESİNE TESLİM EDİLECEKTİR. TESLİMAT SÜRESİ, SİPARİŞ ONAYI MAİLİNİN GÖNDERİLMESİNDEN VE SÖZLEŞMENİN KURULMASINDAN İTİBAREN 30 GÜNDÜR. ALICIYA ÖNCEDEN YAZILI OLARAK VEYA BİR SÜREKLİ VERİ TAŞIYICISIYLA BİLDİRİLMEK KOŞULUYLA BU SÜRE EN FAZLA ON GÜN UZATILABİLİR.


ÜRÜNLER, KARGO ŞİRKETLERİNİN ADRES TESLİMATI YAPMADIĞI BÖLGELERE TELEFON İHBARLI OLARAK GÖNDERİLİR.


KARGO ŞİRKETİNİN HAFTADA BİR GÜN TESLİMAT YAPTIĞI BÖLGELERDE, SEVK BİLGİLERİNDEKİ YANLIŞLIK VE EKSİKLİK OLDUĞU HALLERDE, BAZI SOSYAL OLAYLAR VE DOĞAL AFETLER GİBİ DURUMLARDA BELİRTİLEN GÜN SÜRESİNDE SARKMA OLABİLİR. BU SARKMALARDAN DOLAYI ALICI SATICIYA HERHANGİ BİR SORUMLULUK YÜKLEYEMEZ. ÜRÜN, ALICI’DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN, SEVK BİLGİLERİNDEKİ YANLIŞLIK VE/VEYA ALICININ YERİNDE OLMAMASINDAN DOĞABİLECEK EKSTRA KARGO BEDELLERİNDEN SATICI SORUMLU DEĞİLDİR. BELİRTİLEN GÜNLER İÇERİĞİNDE ÜRÜN/ÜRÜNLER MÜŞTERİYE ULAŞMADIYSA TESLİMAT PROBLEMLERİ MÜŞTERİ HİZMETLERİNE E-MAİL ADRESİ KULLANILMAK SURETİ İLE DERHAL BİLDİRİLMELİDİR.


ZARAR GÖRMÜŞ PAKET DURUMUNDA; ZARAR GÖRMÜŞ PAKETLER TESLİM ALINMAYARAK KARGO ŞİRKETİ YETKİLİSİNE TUTANAK TUTTURULMALIDIR. EĞER KARGO ŞİRKETİ YETKİLİSİ PAKETİN HASARLI OLMADIĞI GÖRÜŞÜNDE İSE, PAKETİN ORADA AÇILARAK ÜRÜNLERİN HASARSIZ TESLİM EDİLDİĞİNİ KONTROL ETTİRME VE DURUMUN YİNE BİR TUTANAKLA TESPİT EDİLMESİNİ İSTEME HAKKI ALICIDA VARDIR. PAKET ALICI TARAFINDAN TESLİM ALINDIKTAN SONRA KARGO ŞİRKETİNİN GÖREVİNİ TAM OLARAK YAPTIĞI KABUL EDİLMİŞ OLUR. PAKET KABUL EDİLMEMİŞ VE TUTANAK TUTULMUŞ İSE, DURUM, TUTANAĞIN ALICI’DA KALAN KOPYASIYLA BİRLİKTE EN KISA ZAMANDA SATICI MÜŞTERİ HİZMETLERİNE BİLDİRİLMELİDİR.


MADDE 9- ÜRÜN İADE VE CAYMA HAKKINA İLİŞKİN PROSEDÜRÜ


ÜRÜN İADE:


ALICI MALI TESLİM ALDIKTAN SONRA YEDİ GÜN İÇERİSİNDE HERHANGİ BİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN VE CEZAİ ŞART ÖDEMEKSİZİN SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA İADE İŞLEMLERİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN ALICININ MAL İLE BİRLİKTE TESLİM EDİLEN SATICIYA AİT 2 ADET FATURANIN ALT KISMINDAKİ İADE BÖLÜMLERİNİ EKSİKSİZ VE DOĞRU ŞEKİLDE DOLDURDUKTAN SONRA İMZALAYARAK BİR NÜSHASINI ÜRÜN İLE BİRLİKTE SATICIYA GÖNDERMESİ DİĞER NÜSHASINI DA UHDESİNDE TUTMASI GEREKMEKTEDİR.CAYMA HAKKI SÜRESİ ALICIYA MALIN TESLİM EDİLDİĞİ GÜNDEN İTİBAREN BAŞLAR. İADE EDİLEN ÜRÜN VEYA ÜRÜNLERİN GERİ GÖNDERİM BEDELİ ALICI TARAFINDAN KARŞILANMALIDIR.


ALICININ İSTEKLERİ VE/VEYA AÇIKÇA ONUN KİŞİSEL İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANAN MALLAR İÇİN CAYMA HAKKI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.


ALICININ CAYMA HAKKINI KULLANMASI HALİNDE SATICI, CAYMA BİLDİRİMİNİ İÇEREN FATURANIN ÜRÜNLE BİRLİKTE KENDİSİNE ULAŞMASINDAN İTİBAREN EN GEÇ ON GÜN İÇERİSİNDE ALMIŞ OLDUĞU TOPLAM BEDELİ VE VARSA TÜKETİCİYİ BORÇ ALTINA SOKAN HER TÜRLÜ BELGEYİ TÜKETİCİYE HİÇBİR MASRAF YÜKLEMEDEN İADE EDECEKTİR.


TESLİM ALINMIŞ OLAN MALIN DEĞERİNİN AZALMASI VEYA İADEYİ İMKÂNSIZ KILAN BİR NEDENİN VARLIĞI CAYMA HAKKININ KULLANILMASINA ENGEL DEĞİLDİR. ANCAK DEĞER AZALMASI VEYA İADENİN İMKÂNSIZLAŞMASI TÜKETİCİNİN KUSURUNDAN KAYNAKLANIYORSA SATICIYA MALIN DEĞERİNİ VEYA DEĞERİNDEKİ AZALMAYI TAZMİN ETMESİ GEREKİR.


SEHVEN ALINAN HER ÜRÜN İÇİN DE GENEL İADE SÜRESİ 7 GÜNDÜR. BU SÜRE İÇERİSİNDE, AMBALAJI AÇILMIŞ, KULLANILMIŞ, TAHRİP EDİLMİŞ VESAİRE ŞEKİLDEKİ ÜRÜNLERİN İADESİ KABUL EDİLMEZ. İADE, ORİJİNAL AMBALAJ İLE YAPILMALIDIR.


SEHVEN ALINAN ÜRÜNDE VE AMBALAJINDA HERHANGİ BİR AÇILMA, BOZULMA, KIRILMA, TAHRİP, YIRTILMA, KULLANILMA VE SAİR DURUMLAR TESPİT EDİLDİĞİ HALLERDE VE ÜRÜNÜN ALICIYA TESLİM EDİLDİĞİ ANDAKİ HALİ İLE İADE EDİLEMEMESİ DURUMUNDA ÜRÜN İADE ALINMAZ VE BEDELİ İADE EDİLMEZ.


ÜRÜN İADESİ İÇİN, DURUM ÖNCELİKLİ OLARAK MÜŞTERİ HİZMETLERİNE İLETİLMELİDİR. ÜRÜNÜN İADE OLARAK GÖNDERİLME BİLGİSİ, SATICI TARAFINDAN MÜŞTERİYE İLETİLİR. BU GÖRÜŞMEDEN SONRA ÜRÜN İADE İLE İLGİLİ BİLGİLERİ İÇEREN FATURA İLE BİRLİKTE ALICI ADRESİNE TESLİMATI YAPAN KARGO ŞİRKETİ KANALIYLA SATICIYA ULAŞTIRMALIDIR. SATICIYA ULAŞAN İADE ÜRÜN İŞ BU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLADIĞI TAKDİRDE İADE OLARAK KABUL EDİLİR, GERİ ÖDEMESİ DE ALICI KREDİ KARTINA/HESABINA YAPILIR. ÜRÜN İADE EDİLMEDEN BEDEL İADESİ YAPILMAZ. KREDİ KARTINA YAPILAN İADELERİN KREDİ KARTI HESAPLARINA YANSIMA SÜRESİ İLGİLİ BANKANIN TASARRUFUNDADIR.


ALIŞVERİŞ KREDİ KARTI İLE VE TAKSİTLİ OLARAK YAPILMIŞSA, KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ ŞU ŞEKİLDE UYGULANACAKTIR: ALICI ÜRÜNÜ KAÇ TAKSİT İLE SATIN ALMA TALEBİNİ İLETMİŞ İSE, BANKA ALICIYA GERİ ÖDEMESİNİ TAKSİTLE YAPMAKTADIR. SATICI,BANKAYA ÜRÜN BEDELİNİN TAMAMINI TEK SEFERDE ÖDEDİKTEN SONRA, BANKA POSLARINDAN YAPILAN TAKSİTLİ HARCAMALARIN ALICININ KREDİ KARTINA İADESİ DURUMUNDAKONUYA MÜDAHİL TARAFLARIN MAĞDUR DURUMA DÜŞMEMESİ İÇİN TALEP EDİLEN İADE TUTARLARI,YİNE TAKSİTLİ OLARAK HAMİL TARAF HESAPLARINA BANKA TARAFINDAN AKTARILIR.ALICININ SATIŞ İPTALİNE KADAR ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİT TUTARLARI, EĞER İADE TARİHİ İLE KARTIN HESAP KESİM TARİHLERİ ÇAKIŞMAZSA HER AY KARTA 1(BİR) İADE YANSIYACAK VE ALICI İADE ÖNCESİNDE ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİTLERİ SATIŞIN TAKSİTLERİ BİTTİKTEN SONRA, İADE ÖNCESİNDE ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİT SAYISI KADAR AY DAHA ALACAK VE MEVCUT BORÇLARINDAN DÜŞMÜŞ OLACAKTIR.


KART İLE ALINMIŞ MAL VE HİZMETİN İADESİ DURUMUNDA SATICI, BANKA İLE YAPMIŞ OLDUĞU SÖZLEŞME GEREĞİ ALICIYA NAKİT PARA İLE ÖDEME YAPAMAZ. ÜYE İŞYERİ YANİ SATICI, BİR İADE İŞLEMİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA İLGİLİ YAZILIM ARACILIĞI İLE İADESİNİ YAPACAK OLUP, ÜYE İŞYERİ YANİ SATICI İLGİLİ TUTARI BANKAYA NAKDEN VEYA MAHSUBEN ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜ OLDUĞUNDAN YUKARIDA DETAYLARI BELİRTİLEN PROSEDÜR GEREĞİNCE ALICIYA NAKİT OLARAK ÖDEME YAPILAMAMAKTADIR. KREDİ KARTINA İADE, ALICININ BANKAYA BEDELİ TEK SEFERDE ÖDEMESİNDEN SONRA, BANKA TARAFINDAN YUKARIDAKİ PROSEDÜR GEREĞİNCE YAPILACAKTIR.


MADDE 10-GARANTİ


TİCARİ NİTELİKTEKİ İŞLER İÇİN TÜRK TİCARET KANUNUNU HÜKÜMLERİ GEÇERLİ OLACAKTIR.
MADDE 11- GİZLİLİK


ALICI TARAFINDAN İŞ BU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN BİLGİLER İLE ÖDEME YAPMAK AMACI İLE SATICIYA BİLDİRDİĞİ BİLGİLER SATICI TARAFINDAN 3. ŞAHISLARLA PAYLAŞILMAYACAKTIR.
SATICI BU BİLGİLERİ SADECE İDARİ/ YASAL ZORUNLULUĞUN MEVCUDİYETİ ÇERÇEVESİNDE AÇIKLAYABİLECEKTİR. ARAŞTIRMA EHLİYETİ BELGELENMİŞ HER TÜRLÜ ADLİ SORUŞTURMA DAHİLİNDE SATICI KENDİSİNDEN İSTENEN BİLGİYİ ELİNDE BULUNDURUYORSA İLGİLİ MAKAMA SAĞLAYABİLİR.


KREDİ KARTI BİLGİLERİ KESİNLİKLE SAKLANMAZ,KREDİ KARTI BİLGİLERİ SADECE TAHSİLAT İŞLEMİ SIRASINDA İLGİLİ BANKALARA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İLETİLEREK PROVİZYON ALINMASI İÇİN KULLANILIR VE PROVİZYON SONRASI SİSTEMDEN SİLİNİR.
ALICIYA AİT E-POSTA ADRESİ, POSTA ADRESİ VE TELEFON GİBİ BİLGİLER YALNIZCA SATICI TARAFINDAN STANDART ÜRÜN TESLİM VE BİLGİLENDİRME PROSEDÜRLERİ İÇİN KULLANILIR. BAZI DÖNEMLERDE KAMPANYA BİLGİLERİ, YENİ ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİLER, PROMOSYON BİLGİLERİ ALICIYA ONAYI SONRASINDA GÖNDERİLEBİLİR.
SİSTEM HATALARINDAN KAYNAKLI DURUMLARDAN KAYAHAN EV KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ. 
HEDİYE ÇEKİ, İNDİRİM KUPONU GİBİ BİR KERE GEÇERLİ OLAN KAMPANYALARIN SİSTEME İZİNSİZ OLARAK BİRDEN FAZLA KULLANILMASI DURUMUNDA KAYAHAN EV SİPARİŞİ İPTAL EDİP ÜRÜN BEDELİNİN MÜŞTERİYE İADE ETME HAKKINA SAHİPTİR.


MADDE 12- UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ


İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDAN KAYNAKLANAN UYUŞMAZLIK HALİNDE, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA HER YIL ARALIK AYINDA İLAN EDİLEN DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE SATICI’NIN YERLEŞİM YERİNDEKİ TÜKETİCİ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.


SİPARİŞİN GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA ALICI İŞBU SÖZLEŞMENİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIR. …/…/…